بینی پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان

بینی: پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می‌شود؟ ، بازگشت ناطق‌نوری به عرصه قدرت رسمی

باز نام ناطق نوری بر سر زبان افتاده هست، شایعات زیاد شده است و هر روز خبر می رسد که احتمال حضور او در سمت های تازه وجود دارد.

شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می‌شود؟ ، بازگشت ناطق‌نوری به عرصه قدرت رسمی

بازگشت ناطق نوری به عرصه قدرت رسمی /شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می شود؟

عبارات مهم : ایران

باز نام ناطق نوری بر سر زبان افتاده هست، شایعات زیاد شده است و هر روز خبر می رسد که احتمال حضور او در سمت های تازه وجود دارد.

محمدحسن خانی پور: درست در شرایطی که گمان می رفت علی اکبر ناطق نوری جهت هر لحظه از سیاست خداحافظی کرده و دیگر بنایی جهت بازگشت ندارد ؛ او به یکباره حضوری متفاوت در قاب تصویر دوربین های رسانه ها پیدا کرد.

شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می‌شود؟ ، بازگشت ناطق‌نوری به عرصه قدرت رسمی

حالا باز نام او بر سر زبان افتاده هست. شایعات زیاد شده است و هر روز خبر می رسد که احتمال حضور او در سمت های تازه وجود دارد.

خروج از پایتخت کشور عزیزمان ایران ؟

همه چیز از ماجرای یک خبر شروع شد . خبری که روایت می کرد ناطق نوری دلگیر شده است ؛از سمت خود استعفا داده و تصمیم به خروج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دارد. خبرها که جدی تر شد رسانه ها به نقل از منابع آگاه نوشتند:« حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری با توجه به احساس وظیفه ای که در خصوص دفاع از حمایت از دولت تدبیر و امید داشته اند از یک طرف و از طرف دیگر با عنایت به اصل مبرا بودن جایگاه رفیع رهبری از جناح بندی های سیاسی مرسوم و جلوگیری از سوء برداشت های عمومی در این خصوص، چندی پیش تصمیم به کناره گیری از مسئولیت ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری را گرفته اند».

باز نام ناطق نوری بر سر زبان افتاده هست، شایعات زیاد شده است و هر روز خبر می رسد که احتمال حضور او در سمت های تازه وجود دارد.

این ولی تنها خبر موجود در این زمینه نبود. خبرهای تکمیلی که در کانال های تلگرایم و حتی بعضی سایت ها منتشر شد حکایت تصمیم جدی او جهت عدم استمرار سیاست ورزی حتی در همان سطح محدود را داشت .

در این خبرها آمده بود که ناطق نوری بعد ازاین استعفا درخواست کرده که دیگر در مجمع تشخیص مصلحت منصوب نشود و حتی تولیت حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) لواسان را نیز که بر عهده داشت را واگذار کرده و به انزوای خودخواسته با سفر به زادگاهش در شهرستان نور روی آورده هست.

همزمان منشتر شدن این اخبار، یک منبع آگاه که گویا همان فرد منتشر کننده خبر قبلی بود به رسانه ها خبر جدیدی داد .این منبع گفت که ناطق نوری هرساله در هفته دوم ماه مبارک رمضان به زادگاهشان در روستای اوزکلا، شهرستان نور می روند و تا آخرهای ماه مبارک در این دِه اقامت می کنند.

شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می‌شود؟ ، بازگشت ناطق‌نوری به عرصه قدرت رسمی

بااین حال ایشان به علت اینکه از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری فراغت پیداکرده اند و مشغله کمتری نسبت به گذشته دارند و همچنین با گرمای هوا ترجیح داده اند که امسال کمی سریعتر به روستای اوزکلا بروند.به گفته این منبع نزدیک به شیخ نور، این اقامت ایشان در روستای اوزکلا موقتی و تا آخرهای ماه مبارک رمضان است و ایشان بعد ازآن به پایتخت کشور عزیزمان ایران بازمی گردند.و همچنین ادعای واگذاری سایر مناسب و مسئولیت ها از طرف حجت الاسلام ناطق نوری هم گفت: ایشان بعد از استعفا از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری هیچ درخواستی جهت واگذاری سایر مسئولیت ها نداشته اند.

چند روز بعد ولی یک خبر دیگر در این مورد منتشر شد . این بار خود ناطق نوری بود که ماجرای استعفا را تایید می کرد . او در اظهار نظری گفت :« در خصوص کناره گیری خود از مسئولیت دفتر بازرسی مقام معظم رهبری معظم رهبری گفت: بنده افتخار این را داشته ام که از همان روزهای نخستین رهبری معظم له و در طول 28 سال، مورد اعتماد ایشان و در خدمتشان باشم و همینطور در خدمت مردم بی پناهی که رهبری نظام را آخرین ملجا و پناه خود می یافتند .

باز نام ناطق نوری بر سر زبان افتاده هست، شایعات زیاد شده است و هر روز خبر می رسد که احتمال حضور او در سمت های تازه وجود دارد.

در طول این مدت قریب به سه دهه، به لطف خدای متعال و به شهادت آمار و همچنین اظهار خرسندی های رهبری معظم انقلاب، کارنامه دفتر بازرسی، کارنامه درخشانی است . به هر صورت بنده شخصا خواه ناخواه وجهه سیاسی دارم و نمی توانم در برابر وقایع و حوادث سیاسی کشور، چه به لحاظ وظیفه شرعی و چه از نظر وظیفه ملی و انقلابی، بی تفاوت باشم. از طرف دیگر به هر حال این یک واقعیت است که تعارض حقیقی بین فعالیت سیاسی افراد در موقعیت های انتسابی به رهبری و حفظ جایگاه دفتر ایشان وجود دارد که علی القاعده می بایست مبرای از گرایشات متداول سیاسی باشد، فلذا این طبیعی بود که این تصمیم را بگیرم که هم نسبت به تحولات جامعه بی تفاوت نباشم و با دست باز تر بتوانم حرکت کنم و هم اینطور نباشد که واکنش‌ها های سیاسی فردی چون بنده، موجبات القا شبهه جانب داری دفتر مقام معظم رهبری از گروهی خاص را در اذهان فراهم کند.

به هر تقدیر بنده کما فی السابق سرباز انقلاب و در خدمت رهبری معظم خواهم بود. امیدوارم این انقلاب که میراث با ارزش امام خمینی ( ره ) و حاصل تلاش ها و فداکاری های بی دریغ و بی شمار این ملت بزرگ است با هدایت و درایت رهبری فرزانه انقلاب آن، به سر منزل مقصود برسد»

شیخ نور جایگزین شمخانی در شورای عالی امنیت ملی می‌شود؟ ، بازگشت ناطق‌نوری به عرصه قدرت رسمی

خبر استعفای ناطق نوری ولی با تصویر العمل بعضی اشخاص سیاسی هم مواجه شد. در نظری مرتبط با این عنوان محمدرضا باهنر با اشاره به استعفای علی اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، گفت که تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان 28 سال در این سمت بودند، و نمی خواهم قیاس کنم ولی همین تعجب در زمانی که من هم در مجلس دهم عضویت نکردم وجود داشت و ایشان شاید درخواست کردند تحولی صورت بگیرد.

تا جایی که من اطلاع دارم ایشان خود را سرباز نظام و انقلاب میداند و بارها شنیده ام که تبعیتشان از رهبری تاحدی است که اگر امر کنند آقای ناطق مدیر عقیدتی و سیاسی میرجاوه شود ایشان بدون درنگ این کار خواهد کرد و فکر می کنم ایشان خواسته زمینه کار جهت جوانان فراهم شود.

ناطق معاون اول می شود ؟

ناطق نوری البته در همین فاصله در افطاری با حسن روحانی با حضور محمد خاتمی حضور یافت . این حضور کافی بود تا یک شایعه تازه ایجاد شود . حالا خبرگزاری های اصولگرا مرسوم کردند که ناطق نوری به عنوان یک گزینه جدی جهت معاون اولی مطرح است .

در این خبر آمده بود که :« با تقویت احتمال رفتن اسحاق جهانگیری به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در دوره جدید، احتمال معاونت اولی حجت الاسلام ناطق نوری در دولت دوازدهم نیز قوت گرفته است ولی علی رغم حمایت جدی آقای ناطق نوری از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری و نزدیکی بیش از پیش وی به مدیر جمهور منتخب، تاکنون حسن روحانی جهت حضور وی در معاون اولی موافقت قطعی نداشته است.» این خبر البته با هیچ واکنشی از سمت دولت یا ناطق نوری مواجه نشد .

ظهور متفاوت

در چند روز اخیر ولی دو اتفاق قابل توجه رخ داده است . اول اینکه ناطق نوری در مراسم تشیع شهدای حوادث تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران ، در جایگاه خاص مسئولین و سران قوا ایستاد .بعد از آن در مراسم افطاری رهبر انقلاب پشت سر ایشان نمازخواند و سایت رهبری نیز تصویری جالب از او و رهبر انقلاب در کنار یکدیگر انتشار داده است .

این نشانه ها گویا حکایت بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست دارد . تازه ترین خبر در مورد ناطق نوری این است : او دبیر شورای عالی امنیت ملی می شود . آیا این شایعه رنگ واقعیت به خود می گیرد؟

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | انقلاب | انقلابی | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs