بینی پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان

بینی: پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هر گردشگر معادل ٣٠ بشکه نفت

هر گردشگر حدود ١٢٠٠ دلار معادل ٣٠ بشکه نفت درآمد ارزی به کشور وارد می‌کند. این عنوان را مدیرکل دفتر آمارهای فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار کشور عزیزمان ایرا

هر گردشگر معادل ٣٠ بشکه نفت

هر گردشگر معادل ٣٠ بشکه نفت

عبارات مهم : ایران

هر گردشگر حدود ١٢٠٠ دلار معادل ٣٠ بشکه نفت درآمد ارزی به کشور وارد می کند. این عنوان را مدیرکل دفتر آمارهای فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار کشور عزیزمان ایران عنوان کرده هست. محمدحسین پیمان این میزان درآمد را نشان دهنده اهمیت گردشگری در اقتصاد کشور به خاص با رویکرد اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت دانسته هست.

به گزارش شهروند؛ این عنوان در حالی از سوی این مقام مسئول عنوان می شود که کارشناسان و صاحبنظران همواره بر این مسأله تأکید کرده اند با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی که در کشور عزیزمان ایران وجود دارد، می توان واردات گردشگر را جایگزین صادرات نفت کرد و از این راه، علاوه بر اشتغالزایی درآمدهای ارزی خوبی را نصیب کشور کرد.

هر گردشگر معادل ٣٠ بشکه نفت

پیمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ١٦ درصد از جمعیت دنیا یعنی حدود ١,٢ میلیارد نفر گردشگر هستند، گفت: در این میان حدود ٢٢٠ میلیارد دلار هزینه حمل ونقل این تعداد گردشگر در دنیا هست. پیمان درعین حال تأکید کرد که نقش آمار و اطلاعات در این عرصه بسیار مهم هست؛ چراکه گردشگری با روش و به طور استراتژیک در استان ها باید برنامه ریزی شود.

او در ادامه به آخرین نتیجه های طرح های آمارگیری مرکز آمار کشور عزیزمان ایران در مورد مقوله سفر اشاره و تصریح کرد: هر سال ٥٥ درصد خانوارها در کشور عزیزمان ایران سفرهای داخلی و ١.٣٦درصد از آنها در هر فصل، سفرهای خارجی دارند. همچنین ٥٧ درصد خانوارها در سفرهای داخلی اقامت شبانه داشته و ٦٣ درصد از آن در منزل آشنایان و اقوام خود اقامت می گزینند.

هر گردشگر حدود ١٢٠٠ دلار معادل ٣٠ بشکه نفت درآمد ارزی به کشور وارد می‌کند. این عنوان را مدیرکل دفتر آمارهای فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار کشور عزیزمان ایرا

به گفته پیمان، ٧٧ درصد از سفرها جنبه تفریحی و ١١ درصد آنها جنبه گردشگری سلامت دارد. این مقام مسئول مسافرپذیرترین استان ها را، استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی و مسافر فرست ترین استان ها را استان های پایتخت کشور عزیزمان ایران و گیلان ذکر کرد.

واژه های کلیدی: ایران | سفرهای | گردشگر | گردشگری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs