بینی پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان

بینی: پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نشانه‌های متضاد در بازار ارز

روز یکشنبه، سکه تمام بهار آزادی بعد از 5 زیاد کردن متوالی در مسیر کاهشی قرار گرفت، هم وقت دلار در بازار ارز توان چندانی جهت عبور از محدوده 3هزار و 810 تومان از

نشانه‌های متضاد در بازار ارز

نشانه های متضاد در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز یکشنبه، سکه تمام بهار آزادی بعد از 5 زیاد کردن متوالی در مسیر کاهشی قرار گرفت، هم وقت دلار در بازار ارز توان چندانی جهت عبور از محدوده 3هزار و 810 تومان از خود نشان نداد. در دومین روز هفته، شاخص بازار ارز با رشد جزئی یک تومانی به بهای 3 هزار و 809 تومان رسید. به گفته فعالان، کم کردن تقاضا و احتیاط معامله گران از عواملی بودند که به کم کردن دامنه نوسانات کمک کردند. با وجود روز کم نوسان یکشنبه، نظر ها و نشانه های متضادی در بازار ارز در مورد روزهای انتهایی مردادماه وجود داشت.

عده ای از معامله گران عنوان کردند، قیمت دلار در یک هفته گذشته از محدوده 3 هزار و 800 تومان پایین نرفته هست. آنها این عنوان را نشانه ای بر نبود تمایلات کاهشی در بازار تفسیر و اذعان کردند، بازار با ورود مقداری تقاضا در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت. این عده معمولا به سایر معامله گران در بازار توصیه می کردند ارز خود را به فروش نرسانند و در انتظار روزهای افزایشی باشند. به عنوان مثال، در ابتدای روز گذشته، دلار به محدوده 3 هزار و 810 تومان پا گذاشت، ولی زمانی که قیمت آن یک محدوده پایین تر رفت، افرادی که نظر افزایشی داشتند، افت آن مقطع زمانی را زیاد ناشی از زیاد کردن فشار فروشندگان در آستانه تسویه معاملات دانستند و عنوان کردند این کم کردن قیمت جدی نخواهد بود. در ادامه این روز دلار افت بیشتری را ثبت نکرد، ولی به محدوده بالاتر نیز بازنگشت.

نشانه‌های متضاد در بازار ارز

در این میان، روز یکشنبه گروه دیگری در بازار اعتقاد داشتند، قیمت دلار در روزهای انتهایی مردادماه عوض کردن چندانی نخواهد داشت. به گفته آنها در یک هفته گذشته، شاخص ارزی در محدوده 3 هزار و 807 تا 3 هزار و 815 تومان نوسان کرده هست. آنها کم کردن دامنه نوسانات را نشانه ای از نبود تمایلات افزایشی و کاهشی در بازار دانسته و تلاش کرده اند در روزهای اخیر همزمان زیاد خریدار و فروشنده باشند. در واقع، آنها تلاش کرده اند، از نوسانات بسیار محدود کسب سود کنند و هرگز دلار خریداری شده است را نگهداری نکنند. به این ترتیب، آنها با میزان مشخصی سرمایه وارد بازار می شوند و تلاش می کنند با نوسان گیری های محدود روزانه کسب سود کنند. این دسته اعتقاد دارند، در شرایط فعلی نه خالی فروشی مناسب است و نه سفته بازی، بلکه بهتر است به کسب سود از نوسانات جزئی دلخوش کرد. آنها به زیاد معامله گران توصیه می کنند تا مشخص شدن روند بازار از خرید و فروش های سنگین پرهیز کنند.

ماندگاری در محدوده 3800

روز یکشنبه، سکه تمام بهار آزادی بعد از 5 زیاد کردن متوالی در مسیر کاهشی قرار گرفت، هم وقت دلار در بازار ارز توان چندانی جهت عبور از محدوده 3هزار و 810 تومان از

روز یکشنبه، دلار معاملات خود را با قیمت 4 هزار و 812 تومان شروع کرد که افزایشی 3تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز شنبه داشت. در ادامه روز این ارز در مقاطعی به نقطه 3 هزار و 814 تومان رسید، ولی از اواسط روز در مسیر کاهشی قرار داده شد و در نهایت با قیمت 3 هزار و 809 تومان به کار خود آخر داد. این قیمت تنها یک تومان بالاتر از روز شنبه بود، ولی نتوانست این ارز را از محدوده 3هزار و 800تومان خارج کند.

شاخص بازار ارز از چهارشنبه گذشته در محدوده 3هزار و 800تومان قرار داده شد و در روزهای گذشته نتوانست قیمت بسته شده است خود را به بالای محدوده 3 هزار و 810 تومان برساند. به گفته فعالان، کم کردن تقاضا در بازار ارز و عرضه متناسب بازارساز از بااهمیت ترین عواملی بود که منجر به کم کردن دامنه نوسانات شد. روز یکشنبه در مقاطع زیادی قیمت بازار و قیمت صرافی های بانکی تقریبا یکسان شد. یکی از بازیگران باتجربه بازار در تصویر العمل به این اتفاق بیان کرد که قیمت دلار روز یکشنبه در عمل تقریبا یکسان بود. دراین شرایط، روز یکشنبه در آخرین خبرها، مدیر اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به صحبت های مدیر کل بانک مرکزی راجع به یکسان سازی ارز گفت: «می توان انتظار داشت که با شروع کابینه دوازدهم این کار مهم در اقتصاد کشور عزیزمان ایران عملیاتی شود.» وزیر پیشنهادی اقتصاد نیز با اشاره به اینکه شرایط خاصی بر اقتصاد حاکم هست، تصریح کرد: یکسان سازی قیمت ارز یک امر پذیرفته شده است هست؛ البته باید همه جوانب را رعایت کرد؛ لیکن عوامل زیادی از جمله قیمت نفت در آن دخیل هستند.

کاهش یورو

روز یکشنبه، قیمت دلار در حالی یک تومان بالاتر رفت که بهای یورو زیاد گرایش به کم کردن قیمت داشت. ارز اروپایی که در نخستین روز هفته با 10 تومان زیاد کردن به بهای 4 هزار و 560 تومان رسیده بود، روز یکشنبه در مسیر کاهشی قرار داده شد و با 5 تومان افت به بهای 4 هزار و 555 تومان رسید. افت روز یکشنبه در شرایطی به ثبت رسید که عده زیادی از معامله گران معتقدند قیمت این ارز در بازار داخلی دارای حباب هست. در همین ارتباط، مدیر کانون صرافان در گفت وگو با «ایرنا» بیان کرد که «ایجاد حباب قیمتی در بازار یورو و دیگر ارزها مانند دلار کانادا از آخرهای آذرماه پارسال شروع شد؛ در حالی که پیش از این شاهد حباب در این بخش نبودیم.»

نشانه‌های متضاد در بازار ارز

وی افزود: تا پیش از آذرماه سال گذشته، عده ای از صرافان با اظهارنامه، ارزهای متفرقه را با مهارت و خبرگی که از بازار و نیاز آن داشتند، به صورت قانونی وارد می کردند و شاهد حبابی در قیمت نبودیم.بنا به گفته های حاضران در بازار، در گذشته بعضی صرافی ها از خارج کشور یورو را وارد بازار داخلی می کردند؛ ولی بعد از بخشنامه های ناظر بر پولشویی این امکان محدودتر شد تا حجم این ارز در بازار داخلی پایین تر بیاید. با کم کردن حجم این ارز قیمت مسیر راحت تری را در بازار داخلی جهت افزایش طی کرد، به طوری که در دو ماه گذشته بیش از 200 تومان رشد را به ثبت رساند. در این میان، زیاد کردن ارزش آن در بازارهای جهانی دیگر عاملی بود که به رشد قیمت آن کمک کرد.

بازگشت بعد از 5 افزایش

روز یکشنبه، سکه تمام بهار آزادی بعد از 5 زیاد کردن متوالی در مسیر کاهشی قرار گرفت، هم وقت دلار در بازار ارز توان چندانی جهت عبور از محدوده 3هزار و 810 تومان از

در روزی که دلار نوسان چندانی نداشت، سکه تمام بهار آزادی نیز با تغییرات محدود در کانال یک میلیون و 220 هزار تومان باقی ماند. روز یکشنبه، سکه 2 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی قیمت یک میلیون و 225 هزار تومان قرار گرفت.

این نخستین افت سکه بعد از 5 زیاد کردن متوالی بود و موجب شد این فلز گرانبها از سقف 5 ماهه عدول کند. سکه تمام بهار آزادی از دوشنبه هفته گذشته در مسیر افزایشی قرار داده شد و این راه را تا ابتدای هفته جاری ادامه داده هست. در سومین روز هفته گذشته، سکه با هزار تومان زیاد کردن به بهای یک میلیون و 216 هزار تومان رسید. سکه که به آرامی روند افزایشی را شروع کرده بود، روز سه شنبه با سرعت بیشتری اوج رفت و با 4 هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و 220 هزار تومان رسید.

نشانه‌های متضاد در بازار ارز

روز چهارشنبه، سکه با هزار تومان زیاد کردن به بهای یک میلیون و 221 هزار تومان و در آخرین روز هفته با 2 هزار تومان رشد به قیمت یک میلیون و 223 هزار تومان رسید. فلز گرانبهای داخلی در نخستین روز هفته جاری با 4 هزار تومان زیاد کردن تا قیمت یک میلیون و 227 هزار تومان اوج رفته بود که بیشترین سطح قیمت از آخرهای فروردین ماه محسوب می شد. رکوردزنی روز اول هفته در شرایطی به ثبت رسید که عده زیادی از بازیگران بازار اعتقاد داشتند قیمت دارای حباب است و ارزش ذاتی سکه بسیار پایین تر از بهای بازاری است.عامل مهم رشد سکه در نخستین روز هفته نزدیک شدن اونس به مرز هزار و 300 دلار در روز جمعه بود. با این حال، معامله گران کم کردن روز یکشنبه را نیز ناشی از نظر بازیگران سکه نسبت به روند احتمالی طلای جهانی در روز دوشنبه عنوان کردند.

آنها معتقدند ممکن است اونس روز دوشنبه دچار کمی تعدیل قیمت شود؛ بنابراین در معاملات روز یکشنبه با احتیاط بیشتری واکنش‌ها کردند. در دومین روز هفته، نیم سکه و ربع سکه نیز کم کردن قیمت را تجربه کردند. روز یکشنبه نیم سکه با 5 هزار تومان افت به بهای 634 هزار تومان و ربع سکه با 4 هزار تومان کم کردن به قیمت 372 هزار تومان رسید. در این شرایط، عده زیادی از معامله گران روند آینده بهای انواع سکه در بازار داخلی را به نوسانات اونس جهانی نسبت داده اند.

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs