بینی پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان

بینی: پرونده دادگاه ورامین رستوران افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی چرا ادامه فعالیت خبر رسان تلگرام به صلاح نیست؟

تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی، شماره یک هست. اینکه شبکه‌ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آنکه سر سوزنی در داخل کشور سخت‌افزار و نرم

چرا ادامه فعالیت خبر رسان تلگرام به صلاح نیست؟

چرا ادامه فعالیت خبر رسان تلگرام به صلاح نیست؟

عبارات مهم : تلگرام

تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی، شماره یک هست. اینکه شبکه ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آنکه سر سوزنی در داخل کشور سخت افزار و نرم افزار و پلتفورم در اختیار داشته باشد، کار کمی نیست. آن هم با حجم صد گیگابیت بر ثانیه، در حد اعجاز هست. ولی در مقابل، یک سرویس عقب افتاده ارائه می کند. کانال به علت یک طرفه بودن و فقدان هویت، عقب افتاده ترین سرویسی است که حتی لایک و دیس لایک هم ندارد.

سیدابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورای عالی فضای مجازی، در یادداشتی نوشت: این ها در حقیقت چند نشانه را تعقیب کرده اند. یکی آنکه ما در رسانه بین المللی حضور نداریم. ما معادل جمعیتمان، فارسی زبان در دنیا داریم. در کشور ما دو میلیون عرب زندگی می کنند که می توانند با عرب های دنیا حرف بزنند، ۲۰ میلیون ترک داریم که می توانند با ترک های دنیا حرف بزنند، ترکمن و کرد داریم که می توانند با ترکمن ها و کرد های دنیا حرف بزنند.

چرا ادامه فعالیت خبر رسان تلگرام به صلاح نیست؟

این ها خیلی هوشیارانه ما را به گوشه ای برده اند. البته تندرو های داخلی هم با حمایت از بستن توئیتر و شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به آن ها کمک کرده اند. کانال های خبر رسان تلگرام نوعی ترویج لمپنیسم در کشور هست. نوعی خبررسانی یک طرفه هست. غوغاسالاری و ایجاد فتنه هست. روی این شبکه، فیلترشکن می گذارند. پرسش این است که اگر می خواهند شبکه خبر رسان در کشور ها ایجاد کنند بعد آیا فیلترشکن روی آن قرار می دهند؟ مگر می خواهند درگیر شوند؟ آیا در این شبکه پول مجازی می گذارند؟ آیا این کار را در شبکۀ اجتماعی فیس بوک انجام نمی دهند؟

این ها سوالات بزرگی است که رسانه ها باید طرح کنند. شما باید پرسش کنید که خبر رسان تلگرام جهت چه پول دیجیتال عرضه می کند در حالی که می داند فقط در کشور عزیزمان ایران می تواند مشتری جدی داشته باشد؟ آیا این پول به وسیله خبر رسان تلگرام تولید شده است و مردم در تولید این پول نقشی ندارند؟ در کشور عزیزمان ایران که مشمول بر تحریم است و مردم دنبال پول های جایگزین هستند و بعضی افراد ثروت خود را دائم به طلا، دلار، بیت کوین و … عوض کردن می دهند. به همین علت هم است که با صراحت می گویم ادامه فعالیت خبر رسان تلگرام با اوضاع فعلی به صلاح نیست. البته مسئله ما این است که جهت آن آلترناتیو نداریم و باید آلترناتیو ایجاد کنیم.

تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی، شماره یک هست. اینکه شبکه‌ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آنکه سر سوزنی در داخل کشور سخت‌افزار و نرم

باشگاه خبرنگاران

واژه های کلیدی: تلگرام | فعالیت | رسانه ها | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs